Évente 1 hetes segítő tanfolyamot szervez az MLTSZ azoknak az érdeklődőknek, akik a lovasterápiás munkában segítőként szeretnének közreműködni.

A már végzett gyógypedagógus- lovasterapeuta és hippoterapeuta szakemberek számára szintén hazai és külföldi szakemberek segítségével, több alkalommal is továbbképző kurzusokat szerveztünk.

IMG_9710.jpg

2006-tól indítottuk a lovas parasport oktatói és edzői képzést, hiszen a fogyatékos, sérült emberek között egyre többen lesznek, olyanok, akik lovaglásba, mint szabadidős tevékenységbe, vagy mint versenysportba szeretnének bekapcsolódni.

Együttműködünk több felsőoktatási intézménnyel is: a Szent István Egyetem Állatorvosi Karával a Lovagló tanár és szervező képzésben, a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karával a Lovaskultúra oktató szak képzésében, az ELTE Bárczi Gusztáv Főiskolai Karral lovasterápiás alapismeretek oktatásában, valamint a Kaposvári Egyetem Lótenyésztő, lovassport szervező agármérnöki BSc képzésében.

Felnőttképzési tevékenység nyilvántartási száma: B/2020/002668

A Magyar Lovasterápia Szövetség Alapítvány által szervezett képzéseket a lovasterápiát és a fogyatékos és a sérült személynek nyújtott lovas szolgáltatásokat végző személyek képzéséről és vizsgakövetelményeiről szóló 8/2021. (XI. 30.) MK rendelet szabályozza.

Képzéseink indulásának feltétele a megfelelő számú jelentkező, melyet az Oktatási Bizottság bírál el minden év szeptember-októberében a jelentkezési határidő lejárta után!

2024-es képzési időpontok: 

Lovasterapeuta képzés gyógypedagógiai lovaglás és lovastorna szakágon IV/4071-2/2022/EIHEF/1

Lovasterapeuta képzés hippoterápia szakágon IV/4071-2/2022/EIHEF/2

Lovasterapeuta képzés pszichológiai lovasterápia szakágon  IV/4071-2/2022/EIHEF/3

Fogyatékos személyek szabadidős- és lovassport oktatójának vagy edzőjének képzése IV/4071-2/2022/EIHEF/4

Lovasterápiás segítő képzés IV/4071-2/EIHEF/5

Lovas vizsgák

A lovasterápiás tevékenység folytatásához kapcsolódó elvárások

A 2022. szeptember 1. előtt induló képzésekhez tartozó anyagok 

Egyéb az oktatáshoz kapcsolódó letölthető dokumentumok

Együttműködés más felsőoktatási intézményekkel

Tanszek-1.jpg

Új tanszék - új lehetőségek a Kaposvári Egyetemen

A Kaposvári Egyetem Állattudományi Kara a magyar felsőoktatásban példanélküli Lovasterápia és Hippológia Tanszéket hozott létre 2013. január 30-án. A Pannon Lovasakadémia nem csak az ünnepi tanszékavatónak biztosított helyet, de a tanszék életének, oktatási és kutatási tevékenységének is szerves része és biztos bázisa lesz a továbbiakban.

A Tanszéket alkotó négy osztály - "Lótenyésztési és menedzsment osztály", "Lovas képzési osztály", "Lovasterápia osztály" és a "Hazai és Nemzetközi Iskolarendszeren kívüli képzési- továbbképzési osztály" - biztosítja a kiváló lovas szakemberek elméleti és gyakorlati képzését a hazánkban jelenleg elérhető összes képzési szinten.

A tervezett képzések és kutatások megvalósításában az Állattudományi Kar mellett a Pedagógiai, Gazdaságtudományi és Művészeti Kar oktatói és a Magyar Lovasterápia Szövetség hazai és külföldi szakemberei is szerepet kapnak.