Az előző évekhez hasonlóan idén is nemzeti és nemzetközi keretek között zajlik a Díjlovas Verseny. Az idei nemzetközi díjlovas versenyre – melynek két versenyszáma az előző évekhez hasonlóan Világkupa-forduló is lesz – 47 lóval neveztek hazai és külföldi sportolók.

A három nap alatt a programban 26 versenyszám szerepel, 8 nemzet 48 lovasa méri össze a tudását. Ebből a Világkupa-fordulókra (Nagydíj és Nagydíj kűr) 21 induló jelentkezett.

Verseny 2019. - hír, kép 02.

A korábbi évekhez hasonlóan a nemzetközi versenyen többek között Szent György-díj, Intermediate I., Intermediate I. Kűr,  Nagydíj, Nagydíj Special, valamint Nagydíj Kűr versenyszámokat rendeznek,  de lesznek versenyszámok a Junior, Fiatal Lovas és Póni kategóriában is. A Nemzeti Díjlovas Verseny résztvevői nehéz, közép és könnyű osztályú díjlovas kategóriában indulnak.

A Nemzetközi Díjlovas Verseny összdíjazása 9.600 euró, a Nemzeti Díjlovas Versenyé  800.000 Ft.

A Lovasterápiás Versenyre idén 120 induló jelentkezett – látás- és mozgássérült, hiperaktív, tanulásban és értelmileg akadályozott gyerekek.

A terápiás versenyek összdíjazása, valamint a gyerekcsapatok ellátása és szállásköltsége  6 millió forintot tesz ki.

Verseny 2020 - hír, kép 01

Idén is sor kerül a Díjlovagló Parasport versenyszámra, mely egyben a mozgásukban akadályozott lovasok számára Országos Bajnokság is lesz.

A szervezők a koronavírusra való tekintettel idén nagyon szigorú ellenőrzések mellett és nézők nélkül szervezik meg a háromnapos rendezvényt.

Kérjük a járványügyi előírások szigorú betartását: gyakori kézmosást, kézfertőtlenítést, arcmaszk viselését és a biztonsági távolság betartását.